Club Show 15.11.2026

Paikka: Hollola (Lahen Murre koulutushalli, Puurtajantie 3, Hollola)

Tuomari: Juha Kares, Kennel Chic Choix

Ilmoittautumiset 21.10.2026 mennessä, hinnat:

Jäsenille:

1. koira 36€, 2. jne koira 33€, pennut & veteraanit 31€, yli 10-v. veteraanit ilmaiseksi. Leikattuturkkiset ja käyttöluokka 16€, JH ja parikilpailu 10€.

Ei-jäsenille:

1. koira 43€, 2. jne koira 40€, pennut & veteraanit 38€, yli 10-v. veteraanit ilmaiseksi. Leikattuturkkiset ja käyttöluokka 22€, JH ja parikilpailu 10€.

Ilmoittautuminen tapahtuu joko alla olevalla ilmoittautumislomakkeella, tai vaihtoehtoisesti voit täyttää lomakkeessa pyydetyt tiedot sähköpostiin ja lähettää ilmoittautumisen osoitteeseen koivisto.kl.marjatta@gmail.com

Club Shown ilmoittautumislomake:

Täytäthän kaikki pyydetyt tiedot huolellisesti lomakkeeseen. Ilmoittaja on vastuussa antamistaan tiedoista. 

Ilmoittautumista ei hyväksytä ilman suoritettua ilmoittautumismaksua. Lomakkeen lopussa on kenttä, johon saa ladattua kopion maksukuitista. Ilmoittautumismaksut tilille: FI 33 5033 0320 0244 90 / Amerikancockerspanielit ry (viitteeksi viestikenttään teksti Club Show). Mikäli ilmoitat useampia koiria kerralla, voit suorittaa maksut kerralla ja kirjoittaa viestikenttään tiedon, mitä koiria maksettu summa koskee.

Jos haluat ilmoittaa koirasi parikilpailuun, mainitse lisätietokentässä asiasta.

Jos koirasi on FI-rekisterissä, otamme koiran perustiedot suoraan KoiraNet -jalostustietojärjestelmästä.

Jos koirasi ei ole FI-rekisterissä (ulkomaan tuonti), täytäthän alla olevaan avoimeen kenttään koirasi tiedot: syntymäaika, rekisterinumero, väri, sukupuoli, isä, emä

Luokka:

Joukkoterveystarkastus Club Shown yhteydessä:

Club Shown yhteydessä 15.11. järjestetään myös joukkoterveystarkastus. Ilmoittautuminen vain Amerikancockerspanielit ry:n jäsenille 30.9. saakka, sen jälkeen ilmoittautuminen avataan kaikille. Tarkastavana eläinlääkärina Juha Pärnänen.

Hinnat: vir. silmätarkastus 67€, vir. polvitarkastus 37€, vir. sydänkuuntelu 37€. Muilta kuin yhdistyksen jäsenten omistamilta amerikancockerspanieleilta peritään lisäksi tilamaksu 5€/koira. Maksu käteisellä tai MobilePay. SKL tutkimuslähete oltava tehty etukäteen.

Tarkastus alkaa klo 12. Tarkki toteutuu jos vähintään 20 koiraa ilmoittautuu. Enintään 40 koiraa.

Ilmoittautumiset sähköpostilla koivisto.kl.marjatta@gmail.com, omistajan nimi, koiran rotu ja kutsumanimi, mitä tarkastetaan, aikataulutoive mikäli sellaista on (huom. kyseessä on toive. Näyttelyyn osallistuvat koirat tarkastetaan viimeisenä)