Hallitus ja toimikunnat 2021

HALLITUS 2022:

Tiedot päivitetty 18.3.2022. Toimikuntia voidaan täydentää tarpeen mukaan hallituksen päätöksellä.

PuheenjohtajaSanna Vartiainensanna_vartiainen@hotmail.com044 569 1992
VarapuheenjohtajaHanna Åby  
SihteeriSirpa Qureshisirpaqureshi@gmail.com040 961 2387
RahastonhoitajaRiikka Patanapeltokangas.riikka@gmail.com 
Muut hallituksen jäsenet   
 Marjatta Koivisto  
Aluetoiminnan yhteyshenkilöLaura Pitkänenlaura.p.pitkanen@gmail.com 
 Päivi Honkapää  
 Karita Kempas  
 Sanni Ala-Uotila  
 Tarja Sillanaukee  
Varajäsenet   
Jäsensihteeri & sponsoriasiatHeidi Kangasheidi.kangas.home@gmail.com 
TiedottajaSaana Pirinenjenkkiyhdistys@gmail.com 
 Terhi Riihimäki  
Tuomarikoulutuksesta vastaavaArja Koskeloarja.koskelo@gmail.com 
YhteyshenkilöMerja Nevalainenmerja.nevalainen80@gmail.com 

 

TOIMIKUNNAT 2022:

 

JalostustoimikuntaPäivi Honkapää
 Karita Kempas
 Marjatta Koivisto
 Merja Nevalainen
 Sanna Vartiainen
  
Näyttelytoimikunnat 
- ErikoisnäyttelyHeidi Kangas
 Minna Kaurala
 Pirjo Huovila
 Riikka Patana
 Saana Pirinen
 Eija Pahtakari
 Sanna Vartiainen
- Club ShowPäivi Honkapää
 Maarit Jäntti
 Marjatta Koivisto
 Susanne Kudeweh-Kaikkonen
 Riikka Patana
 Saana Pirinen
 Merja Nevalainen
 Sirpa Qureshi
 Sanna Vartiainen
  
Lehtitoimikunta 
Päätoimittaja, taittajaSaana Pirinenjenkkitoimitus@gmail.com
 Päivi Honkapää
 Susanne Kudeweh-Kaikkonen
 Marianne Takalo
 Marjo Romppanen
 Mirka Nikkilä
  
Web- & sometoimikunta 
WebmasterSaana Pirinenjenkkiyhdistys@gmail.com
 Päivi Honkapää
 Marjatta Koivisto
 Tarja Sillanaukee
  
HarrastustoimikuntaSanni Ala-Uotilasalauotila@gmail.com
 Raija Johansson
 Johanna Puolitaipale
 Marianne Takalo
- MEJÄMarjatta Koivisto
 Ahti Pitkänen
 Kati Pitkänen
 Johanna Puolitaipale
 Tiina Morri
- Vuoden Näyttelyjenkki
-pisteidenlaskija
Sanni Ala-Uotilasalauotila@gmail.com
    

Hallituksen kokoukset 2022

 

Hallitus kokoontuu säännöllisesti etäyhteyden välityksellä, normaalisti kokouksia on noin kuukauden välein. Mikäli haluat jotain asioita hallitukselle käsiteltäväksi, olethan yhteydessä sihteeriin.