Hallitus ja toimikunnat 2021

Tiedot päivitetty 9.1.2021. Toimikuntia voidaan täydentää tarpeen mukaan hallituksen päätöksellä.

PuheenjohtajaSanna Vartiainensanna_vartiainen@hotmail.com0445691992
VarapuheenjohtajaHanna Åby  
SihteeriSirpa Qureshisirpaqureshi@gmail.com
0409612387
RahastonhoitajaRiikka Patanapeltokangas.riikka@gmail.com 
Muut hallituksen jäsenetMarjatta Koivisto  
Aluetoiminnan yhteyshenkilöLaura Pitkänenlaura.p.pitkanen@gmail.com 
 Tarja Sillanaukee  
Varajäsenet   
Jäsensihteeri & sponsoriasiatHeidi Kangasheidi.kangas.home@gmail.com 
TiedottajaSaana Pirinen  
 Nora Rajala  
    
Tuomarikoulutuksesta vastaavaArja Koskelo  
YhteyshenkilöMerja Nevalainenmerja.nevalainen80@gmail.com040 723 7721
    
TOIMIKUNNAT   
JalostustoimikuntaKarita Kempas  
 Marjatta Koivisto  
 Merja Nevalainen  
 Riikka Patana  
 Laura Pitkänen  
 Sanna Vartiainen  
    
Näyttelytoimikunnat   
ErikoisnäyttelytoimikuntaPäivi Honkapää  
 Heidi Kangas  
 Marjatta Koivisto  
 Merja Nevalainen  
 Riikka Patana  
 Saana Pirinen  
 Laura Pitkänen  
 Hanna Åby  
 Sanna Vartiainen  
    
Club Show -toimikuntaPäivi Honkapää  
 Heidi Kangas  
 Marjatta Koivisto  
 Susanne Kudeweh  
 Riikka Patana  
 Saana Pirinen  
 Sanna Vartiainen  
    
Lehtitoimikunta   
päätoimittaja, taittoSaana Pirinenjenkkitoimitus@gmail.com 
 Päivi Honkapää  
 Mirka Nikkilä  
 Marjo Romppanen  
    
Web- & sometoimikunta   
WebmasterSaana Pirinenjenkkiyhdistys@gmail.com 
 Heidi Kangas  
 Marjatta Koivisto  
 Tarja Sillanaukee  
 Sanna Vartiainen  
    
MEJÄ-toimikuntaMarjatta Koivisto  
 Ahti Pitkänen  
 Kati Pitkänen  
 Maarit Tuomi  
 Ville Karhila  
    
Agility-TOKO yhteyshenkilöSanni Ala-Uotilasalauotila@gmail.com 
    
Vuoden Näyttelyjenkki -pistelaskijaMaarit Tuomimaarit.tuomi86@gmail.com 
    

 

Hallituksen kokoukset 2021

 

Hallitus kokoontuu säännöllisesti etäyhteyden välityksellä. Seuraava hallituksen kokous on 13.2.2021. Mikäli haluat jotain asioita hallitukselle käsiteltäväksi, olethan yhteydessä sihteeriin.